سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس با مشاوران متخصص تیزهوشان از طریق تلفن های زیر از 9 صبح تا 6 بعد از ظهر
02188221913
02188221914
اگر هم موفق به برقراری ارتباط نشدی به 09394270863 پیامک بفرست خودمون باهات تماس می گیریم

پس از برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان شرکت کنندگان در پی اطلاع از زمان اعلام نتایج هستند تا در صورت عدم موفقیت در آزمون مذکور بتوانند در موعد مقرر برای نام نویسی در سایر مدارس اقدام نمایند. وزارت آموزش و پرورش کشور موظف است در اسرع وقت اقدامات لازم برای اعلام نتایج تیزهوشان 1401 – 1402 را به عمل آورد. همزمان با انتشار نتایج آزمون مذکور، آدرس دقیق مدرسه محل پذیرش نیز مشخص می شود و پذیرفته شدگان می بایست در مدت زمان تعیین شده و ضمن فراهم نمودن مدارک لازم، برای ثبت نام حضوری خود اقدام نمایند.

لینک مستقیم ورود به سایت اعلام نتایج مدارس تیزهوشان

نتایج آزمون مدارس تیزهوشان برای پایه های هفتم و دهم روز 2 مرداد ماه 1401 از طریق سامانه پادا اعلام شده است.

مطالب مرتبط با آزمون تیزهوشان

زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان 1401 – 1402

دانش آموزان پس از شرکت در آزمون تیزهوشان در دو دوره متوسطه اول و دوم منتظر اطلاع از زمان اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان 1401 – 1402 هستند. بنابر آخرین اخبار منتشر شده در این زمینه، نتایج آزمون تیزهوشان روز یکشنبه 2 مرداد ماه 1401 انتشار یافته است. 

همچنین ذکر این نکته نیز ضروری می باشد که، کلیه متقاضیان دریافت نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1401 – 1402 و یا نهم به دهم می توانند در همین زمان جهت مشاهده نتایج خود اقدام نمایند.

نحوه اعلام نتایج آزمون تیزهوشان 1401 – 1402

نتایج آزمون مدارس استعدادهای درخشان جهت ورود به هر یک از دوره های اول و دوم متوسطه به صورت اینترنتی منتشر می شود و داوطلبان می توانند با مراجعه به صفحه شخصی خود در سایت اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان و طی مراحل نشان داده شده در راهنمای زیر نتایج را رویت نمایند.

در خور نگرش است که با توجه به این که مقطع تحصیلی دانش آموز هفتم و یا دهم باشد، می بایست طبق مراحل زیر عمل کرده تا بتواند نتایج خود را مشاهده نماید.

  • ورود به پایگاه اطلاع رسانی دبیرستان های استعدادهای درخشان به نشانی azmoon.medu.ir و یا مراجعه به سامانه pada.medu.ir و کلیک بر روی گزینه “اعلام نتایج تیزهوشان”
مرحله اول مشاهده نتیجه آزمون تیزهوشان
  • درج نام کاربری و رمز عبور پادا و سپس فشردن گزینه “ورود کاربران”
مرحله دوم مشاهده نتیجه آزمون تیزهوشان

پس از ورود به صفحه اختصاصی خود، نتایج آزمون به یکی از دو حالت زیر برای شما ظاهر خواهد شد:

  1. پذیرفته شده: چنانچه در آزمون تیزهوشان نمره قبولی را کسب کرده باشید، نام مدرسه قبولی در کادر “محل پذیرش” برای شما نشان داده خواهد شد.
  2. پذیرفته نشده: داوطلبانی که موفق به کسب حدنصاب نمره نشده باشند، در کادر “وضعیت قبولی” کارنامه خود عبارت “پذیرفته نشده” را مشاهده خواهند کرد.
همچنین با کلیک بر روی گزینه“دریافت کارنامه” می توانید تعداد پاسخ های غلط و صحیح دانش آموز را مشاهده کنید.
نتیجه آزمون تیزهوشان

نکات مهم پذیرش در مدارس تیزهوشان 1401 – 1402

  • پذیرفته شدگان در آزمون تیزهوشان نهم به دهم فقط در همان رشته ای که پذیرفته شده اند، اجازه ادامه تحصیل دارند و چنانچه بر اساس ضوابط هدایت تحصیلی، شرایط تحصیل در رشته پذیرفته شده را نداشته باشند، قبولی آن ها لغو خواهد شد.
  • همزمان با اعلام نتایج آزمون مذکور، آدرس مدارس تیز هوشان، مدارک مورد نیاز و تاریخ مراجعه جهت ثبت نام تیزهوشان  اطلاع رسانی می گردد.
  • حدود یک هفته پس از اعلام نتایج برای داوطلبانی که در آزمون پذیرفته نشده اند، کارنامه ای صادر خواهد شد که شامل تعداد پاسخ های درست و نادرست داوطلب و همچنین امتیاز آخرین فرد پذیرفته شده در مدارس مورد تقاضای او می باشد.
  • چنانچه پس از پذیرفته شدن در آزمون تیزهوشان قصد تغییر مدرسه خود را داشته باشید، ابتدا باید از ضوابط نقل و انتقال تیزهوشان و نمونه دولتی دهم 1401 – 1402 اطلاع یابید و اگر دارای شرایط لازم بودید، اقدامات لازم را در این خصوص انجام دهید.
  •  جهت ارسال در خواست اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان می بایست از طریق سایت های azmoon.medu.ir و pada.medu.ir اقدام کرد.
  • در صورت شرکت همزمان دو دانش آموز دوقلو (همجنس و غیر همجنس) و قبولی یکی از آنها در آزمون تیزهوشان، دیگری نیز در صورت کسب حداقل 80% نمره ی آخرین فرد پذیرفته شده می تواند در یکی از انتخاب های خود به صورت مازاد بر ظرفیت ثبت نام نماید.
 

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان 1401 – 1402

ممکن است برخی از شرکت کنندگان، نسبت به نمره و نتیجه اعلام شده معترض باشند که در این صورت می توانند در بازه زمانی که توسط سایت pada.medu.ir اعلام می گردد نسبت به اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان 1401 – 1402 در تاریخ 5 لغایت 10 مرداد ماه 1401 اقدام نمایند.

موارد قابل اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان

تطابق نداشتن پاسخ های درست و نادرست در کارنامه و پاسخنامه
اشتباه در محاسبه نمره کل
عدم تطابق اولویت های ثبت شده در کارنامه
اعمال نشدن قانون پذیرش مربوط به دانش آموزان همزاد (دو قلو، چند قلو، همجنس یا غیرهمجنس)

اگر هر یک از موارد فوق از جمله دلایل شما برای اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان می باشند، می توانید در مدت زمان مقرر با مراجعه به سایت اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان و دریافت و تکمیل فرم تجدید نظر، اعتراض خود را به ثبت برسانید.

نتایج بررسی اعتراض داوطلبان توسط کارشناسان مربوطه معمولا دو الی سه هفته پس از اتمام مهلت تعیین شده اعلام می شود تا در صورت قبولی تقاضای آن ها، فرصت لازم جهت مراجعه به مدرسه محل پذیرش و انجام فرآیند ثبت نام را داشته باشند.

کارنامه آزمون مدارس تیزهوشان 1401 – 1402

فقط برای آن دسته از داوطلبانی که موفق به کسب نمره در آزمون تیزهوشان نشده اند، طبق دستوالعمل مدارس تیزهوشان حدودا دو هفته پس از اعلام نتایج، کارنامه ای صادر میگردد که نشان دهنده عملکرد آن ها بوده و تعداد پاسخ های درست و غلط به همراه رتبه آخرین فرد پذیرفته شده در اولویت آن ها در این کارنامه درج شده است. همچنین لازم است بدانید که، برای پذیرفته شدگان کارنامه ای صادر نخواهد شد و تنها وضعیت قبولی آن ها در اولویت مورد نظرشان در پنل کاربری نمایش داده می شود.

توضیحات کارنامه

کارنامه عدم قبولی شرکت کنندگان آزمون تیزهوشان دارای بخش های مختلفی می باشد که در جدول زیر به توضیح مختصری درباره هریک از آنها پرداخته ایم.

مندرجات کارنامه عدم قبولی آزمون تیز هوشان
عنوانتوضیحات
نمره آزمونبیانگر نمره اکتسابی داوطلب وامتیاز کل در آزمون تیزهوشان می باشد.
تعداد پاسخ صحیحنشان دهنده تعداد سوالاتی است که داوطلب به آنها جواب درست داده است.
تعداد غلطاین قسمت نیز نشان دهنده تعداد سوالاتی است که داوطلب به آنها پاسخ اشتباه داده است که دارای امتیاز منفی نیز می باشد.
تعداد پاسخ نزدهتعداد سوالاتی هستند که داوطلب به آنها پاسخی نداده است که نمره منفی هم ندارد.
اولویت انتخابیمدارس انتخاب شده توسط دانش آموز در زمان ثبت نام

تفاوت کارنامه پایه هفتم و دهم

کارنامه تیزهوشان پایه ششم

با توجه به اینکه سوالات آزمون تیزهوشان پایه هفتم تنها از استعداد تحلیلی می باشد، در کارنامه آنها در ستون عنوان ماده انتخابی، نام دروس نوشته نشده است بنابرایت تنها تفاوت کارنامه این دو مقطع اضافه شدن ستون رشته تحصیلی برای دانش آموزان پایه دهم می باشد.

کارنامه تیزهوشان پایه نهم

اما در آزمون تیزهوشان پایه دهم علاوه بر سوالات استعداد تحلیلی، از کتاب های درسی هم سوالاتی طرح می گردد که در کارنامه بخشی با عنوان استعداد تحصیلی برای آن قرار داد شده است و همچنین تعداد سوالات صحیح، غلط و نزده برای آن در ستونی جداگانه درج می گردد.

 

سوالات متداول

1- نتایج آزمون مدارس تیزهوشان ششم به هفتم 1401 – 1402 چه زمانی اعلام می شود؟

نتایج آزمون تیزهوشان روز یکشنبه 2 مرداد ماه 1401 اعلام شده است.

2- نتایج آزمون مدارس تیزهوشان هر یک از پایه های هفتم و دهم به چه صورت اعلام می گردد؟

نتایج آزمون برای هر دو پایه از طریق سایت azmoon.medu.ir و یا pada.medu.ir اعلام می شود.

3- داوطلبان چه زمانی می توانند نسبت به نتایج آزمون تیزهوشان 1401 – 1402 خود اقدام به ثبت اعتراض نمایند؟

داوطلبان بدین منظور می بایست در بازه زمانی 5 تا 10 مرداد ماه 1401 با مراجعه به سامانه پادا اقدام نمایند.